Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЯк купити страховий стаж?
Останні новини
11.02.2022

Як купити страховий стаж?

У випадку, якщо особа в певні періоди офіційно не працювала і не належала до категорії застрахованих осіб, вона має право укласти договір про одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування за попередні періоди або договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (на майбутній період). Такий договір можна укласти щонайменше на 1 рік.

Заява і необхідні документи подаються в орган Державної податкової служби України за місцем проживання. З особою, котра подала заяву, укладається договір за вибраним видом після перевірки викладених у ній даних не пізніш як за 30 календарних днів із дати отримання заяви.

Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування набуває чинності з дня його підписання.

Умови укладання такого договору регулюються статтею 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449.

Особа сама визначає період, на який вона хоче укласти договір і сплатити страхові внески. Водночас місячний розмір страхових внесків не може бути меншим за місячний страховий внесок, який на сьогодні становить 1430 гривень, і розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати, яка є на день укладання договору (з 1 січня 2022 року мінімальна заробітна плата – 6500 гривень).

У разі, якщо особа бажає укласти окремий договір про одноразову сплату за попередні періоди, вона повинна звернутися до сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду за місцем проживання. Спеціалісти відділу обслуговування громадян формують форму ОК-5 і визначають період, у якому вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Після чого, форма ОК-5 надається особисто людині і подається нею до органів Державної податкової служби України для укладення договору про добровільну участь.

Для договорів про одноразову сплату за попередні періоди сума буде удвічі більшою (мінімальний страховий внесок на місяць множиться на коефіцієнт 2). При цьому одноразова сплата єдиного соціального внеску здійснюється однією сумою за весь період.

Заступник начальника відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Маріанна НАЗАРОВА

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області
29.01.2024
Види пенсій: за віком
21.11.2022
Від наступного року в Україні змінюються умови виходу на пенсію за віком: як саме
17.05.2022
Умови призначення дострокової пенсії
23.03.2022
Куди в умовах воєнного стану можна подати заяву про призначення пенсії за віком?
07.02.2022
Як буде змінюватися пенсійний вік до 2028 року
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025