Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЧи можливо звільнити працівника під час знаходження на лікарняному?
Останні новини
07.06.2021

Чи можливо звільнити працівника під час знаходження на лікарняному?

До Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області звернувся громадянин з питання можливості звільнення працівника з займаної посади під час знаходження на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Фахівцями управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області з даного питання було надано роз’яснення про наступне.

Частиною 3 статті 40 Кодексу Законів про працю України – не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті, а саме: нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні.

За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Тобто не можливо звільнення працівника під час знаходження на лікарняному у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за ініціативою власника або уповноваженого ним органу.

У інших випадках, у відповідності до вимог статті 38 Кодексу Законів про працю України, згідно з якою працівник має право розірвати трудовий договір, коли він сам є ініціатором звільнення, попередивши про це власника або уповноваженого ним орган за два тижні, таке звільнення допускається під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, оскільки дана норма чинного законодавства не містить будь якої заборони.

Також можливе звільнення працівника, під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, за угодою сторін згідно частини 1 статті 36 Кодексу Законів про працю України.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області
23.05.2025
В Україні хочуть виплачувати 50 тисяч грн за народження дитини
09.05.2025
Чи оплачується лікарняний, який був відкритий у період відпустки без збереження заробітної плати
06.05.2025
Як розраховується розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності
05.05.2025
Порядок підтвердження періодів роботи на підприємствах, розташованих на тимчасово окупованій території
02.05.2025
Чи оплачується лікарняний під час випробувального терміну
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025