Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниПідпис головлікаря на лікарняному: коли він потрібен
Останні новини
20.11.2020

Підпис головлікаря на лікарняному: коли він потрібен

Незалежно від причини виникнення, тимчасова непрацездатність працівників має бути засвідчена в установленому порядку. Тобто працівник повинен мати правильно оформлений листок непрацездатності п. 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455).

Згідно з п. 1.9 Інструкції № 455 листок непрацездатності в амбулаторно-поліклінічних установах видається лікарем і переважно за місцем проживання або роботи хворого.

Тому в загальному випадку саме лікар оформляє лицьовий бік бланка листка непрацездатності (п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, Фонду «нещасних випадків» від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406, Інструкція — № 532).

Але будьте уважними! У деяких випадках на бланку листка непрацездатності знадобиться ще й підпис головного лікаря. До них належать такі ситуації:

1) працівник обрав лікаря і лікувально-профілактичний заклад не за місцем проживання (це ви можете визначити за даними з паспорта працівника та інформації з графи «Назва і місцезнаходження закладу охорони здоров’я») або роботи. Тоді лікарняний лист видається за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем або його заступником, засвідченої підписом і круглою печаткою лікувально-профілактичної установи (п. 1.9 Інструкції № 455);

2) тимчасова непрацездатність працівника настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо). У цьому випадку лікарняний видається за місцем тимчасового перебування особи з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичної установи (п. 1.10 Інструкції № 455);

3) працівник перебував на стаціонарному лікуванні поза постійним місцем проживання, у тому числі й з інших адміністративних районів міста (п. 1.11 Інструкції № 455). Тоді листок непрацездатності видається з дозволу головного лікаря, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичної установи на кількість днів, необхідних для лікування.

Зверніть увагу: аналогічна вимога міститься й у п. 3.8 Інструкції № 532. Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, ЛН видається за підписом головного лікаря, що засвідчується круглою печаткою закладу охорони здоров'я. Запис здійснюється у графі "Видачу листка непрацездатності дозволяю" із обов'язковим записом у медичних картах амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Якщо працівник лікувався на денному стаціонарі не за місцем прописки (в іншому районі того ж міста), у його лікарняному листі має бути заповнена графа «Видачу листка непрацездатності дозволяю». При цьому проставлення печатки або внесення записів у лікарняний лист лікувальною установою за місцем проживання не вимагається.

Кравченко Дар’я, експертка з питань оплати праці

Джерело: Оплата праці
10.12.2020
Рада наполягає на впровадженні Е-лікарняного з 1 лютого 2021 року
08.12.2020
Чи оплатять лікарняний, виданий в період простою на підприємстві — Мінсоцполітики
03.12.2020
Про листок непрацездатності, виданий особі, яка знаходиться на самоізоляції
02.12.2020
Нагадуємо, що з 01 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов'язані з ним страхові виплати
25.11.2020
ФСС відновить фінансування санаторно-курортного та реабілітаційного лікування: підписано закон
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025